Edit

עיכוב וביטול הליכים 

לכל שאלה או בקשה בנושא עיכוב וביטול הליכים  התקשרו 072-3304477 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שיתוף:

בהליכי ההוצאה לפועל ובית המשפט, הבנת הניואנסים בקבלת עיכוב או ביטול של הליכים בהוצאה לפועל חיונית הן לחייב והן לנושים. 

מהו עיכוב בהליכי ביצוע?

עיכוב בהליכי הוצאה לפועל מתייחס לכך שלא ניתן להמשיך בהליכים שננקטו כנגד החייב כמו מימוש כספים שנלקחו מחשבון הבנק או לקבל כספים מעיקול משכורת ועוד. הפסקה זו חיונית במניעת מצוקה כלכלית מיידית ומתן הזדמנות לחייב לפעול להסדרת החובות.

ניתן לקבל עיכוב או ביטול בכמה תנאים:

ככלל לא ניתן לעתור לעיכוב הליכים גורף בהוצאה לפועל כי משמעו בפועל עצירת יכולת הגבייה של החוב, המגיע לזוכה בתיק.

מתי כן זה אפשרי? כאשר מוגשת התנגדות או בקשה בטענת פרעתי – במקרים אלה, החייב כופר בחוב ולכן ראוי כי עד לבירור מעמיק של טענת החייב, לא ינקטו הליכים נוספים במסגרת תיק ההוצאה לפועל.

כאשר ההתנגדות מוגשת בתוך תקופת הזמן הקבועה בחוק, אז עיכוב ההליכים בתיק הוא אוטומטי ולא ניתן להגיש בתיק שום עיקול או הליך אחר. במידה והבקשה מוגשת באיחור, אז התיק מועבר לבית המשפט והוא זה אשר יחליט אם לתת עיכוב ובאילו תנאים. 

בנוסף, במסגרת בקשה לאיחוד תיקים שמוגשת בהוצאה לפועל, ההליכים מעוכבים בתיק ולא ניתן להטיל הליכים כנגד החייב כל עוד עומד החייב בתשלומים שנקבעו לו. 

חוקים מסוימים מספקים עיכובים אוטומטיים בנסיבות ספציפיות, כמו בהגשת בקשה לחדלות פירעון או במהלך ניהול הליך פשיטת רגל או חדלות פירעון, שבהם יש רצון לשמר את המצב הקיים ומניעת הידרדרות כלכלית של החייב מעבר למה שקיים.

עיכוב וביטול הליכים

בסופם של הליכי פשיטת הרגל או חדלות פירעון, עתיד החייב לקבל הפטר מחובותיו ואז יתבטלו לגמרי כל ההליכים אשר עוכבו בשעתו, והחייב יפתח דף חדש, לאחר שנמחקו כל חובותיו.

השגת ביטול חשובה בעיקר במקרים של עיקול משכורת, או עיקול של חשבון הבנק – כי בלעדיה לא ניתן לשחרר לידי החייב כספים המגיעים לו. 

במסגרת הליכי חדלות פירעון, נהוג לבטל הליכים אשר מפריעים לחייב בהתנהלותו היומיומית: לעבוד ועיקול על חשבון וכו'. לעומת ביטול עיכוב יציאה מהארץ, שאינו קשור לפעילות יומיומית רגילה של החייב בדרך כלל. 

חייב יכול לבקש עיכוב או ביטול על ידי הוכחה כי הוא סידר את החוב, צפוי להסדיר אותו בהקדם, או בעקבות שינויים משמעותיים במצבו הכלכלי המצדיקים זאת.

השפעה על צדדים שלישיים: אם הליכי ההוצאה לפועל משפיעים לרעה על אנשים שאינם מעורבים ישירות בחוב (כמו בני משפחה), הדבר עשוי לשמש גם בסיס למתן עיכוב

הגשת בקשת לעיכוב או ביטול הליכים

כדי לבקש עיכוב או ביטול של הליכים או הגבלות, יש להגיש בקשה מפורטת ולפרט את הסיבות לעיכוב או ביטול ולבסס את הבקשה. ההחלטה נתונה בידי הרשם או בית המשפט, אשר מעריך האם התנאים המצוינים בבקשה מצדיקים זאת.

חשיבות ייצוג מקצועי של עורך דין

בחירה במשרדנו פירושה בחירת משרד המשלב ניסיון עשיר בניהול הליכים אלו עם מחויבות לטיפול  מהיר ויעיל. עורכי הדין במשרדנו מצטיינים בניהול תיקים מורכבים, במתן ייעוץ מותאם ובייצוג לקוחות בצורה יעילה לאורך כל הליכי ההוצאה לפועל או חדלות פירעון. הגישה שלנו מבטיחה בחינה והתאמה אישית ואסטרטגית לנסיבות הייחודיות של כל לקוח.

המקצועיות של משרדנו באה לידי ביטוי בהקפדה על הפרטים הקטנים, תקשורת יזומה והבנה מעמיקה של ההיבטים הפרוצדורליים והמשפטיים של הליכים אלו. המוניטין של המשרד בנוי על בסיס של אמון ותוצאות, מה שהופך אותנו לבחירה מועדפת עבור לקוחות העומדים בפני אתגרם של חובות, הליכים והגבלות.

עם המומחיות והניסיון שלנו, אתם יכולים לסמוך ולבטוח כי גם אתם תצאו מהחוב – בטוב. פנו אלינו עוד היום ותנו לנו לסלול לכם את הדרך לחיים חדשים.

מידע נוסף בנושא עורך דין הוצאה לפועל
הצלחות המשרד בנושא

כל הזכויות שמורות ל ” אמינוב חן ושות’ ” 2022©

לכל שאלה או בקשה השאירו פרטים